Lubelskie na 26 Yach Festiwal 2017

Teledysk „Władcy czasu” lubelskiego zespołu Na Tak został nominowany do nagrody na 26 Yach Film Festiwal 2017. Produkcja powstała w całości w naszym regionie dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Yach Film Festiwal to jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie festiwal teledysków.

Najważniejszym punktem imprezy jest konkurs, w którym wybierany jest najlepszy polski wideoklip wyprodukowany w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających festiwal. Oprócz głównej nagrody – Grand Prix – przyznawane są także nagrody w kategoriach: reżyseria, montaż, zdjęcia, scenariusz, plastyczna aranżacja przestrzeni, kreacja aktorska, animacja, Drewniany Yach oraz CyberYach.
Zespół „Na Tak” to lubelska grupa muzycznych romantyków. Ich muzyka to kontynuacja nurtu New Wave a brzmienie rodem z krautrocka. Mieszkają i tworzą w Bychawie. Teledysk do „Władcy czasu” jest pierwszym promującym ich nową płytę, która już na wiosnę trafi do sklepów muzycznych. Za stronę wydawniczą odpowiada duża firma fonograficzna SP Records.

Nominowany teledysk opowiada o grupie przyjaciół, którzy porzucają dotychczasowe schematy by uciec w dziewiczą przyrodę Lubelszczyzny i tam w magiczny sposób odnaleźć swoje prawdziwe powołanie i sens. Wszystkie zdjęcia do teledysku powstały w Lubelskiem, w rodzinnym rejonie Bychawy członków zespołu Na Tak. Warto zaznaczyć, że dzięki zaangażowaniu i pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego ta produkcja miała szansę na realizację i zaistnienie na profesjonalnym rynku muzycznym.

Autorem zdjęć do teledysku, pokazujących nieprzeciętną urodę krajobrazu naszego regionu, jest Mikołaj Majda. Teledysk wyprodukowała, lubelska agencja kreatywna i dom produkcyjny Codeina, mająca na swoim koncie, wielokrotnie nagradzane spoty filmowe dla Regionu Lubelskiego i dla Lublina (kampanie: Lubelskie Chwilo Trwaj, Studiuj w Lublinie, Lubelskie Siła jest w nas).
Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i uroczysta gala 26 Yach Film Festiwal 2017 odbędzie się w sobotę 9 grudnia w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Teledysk

Strona Yach Festiwal

Nominacje