Dziewiąta „Środa z Ambasadorem”

Panorama Lubelska – sztandarowy program informacyjny TVP Lublin jest od 2004 roku honorowym Ambasadorem Województwa Lubelskiego. Wspólnie z dziennikarzami lubelskiej telewizji przypomnieliśmy o tym 18 września podczas dziewiątej już „Środy z Ambasadorem”.

W 2004 roku, gdy redakcja Panoramy Lubelskiej otrzymywała tytuł i statuetkę „Ambasadora Województwa Lubelskiego” program obecny był na regionalnej antenie już od 20 lat. W 2020 roku Panorama Lubelska będzie obchodziła bardzo szacowną, bo 35-rocznicę. I wtedy powrócimy raz jeszcze, być może na finał naszego cyklu prezentującego „Ambasadorów Województwa Lubelskiego”, do studia TVP Lublin i redakcji Panoramy Lubelskiej, aby wspólnie świętować ten jubileusz.  

Natomiast w środę, 18 września, przypomnieliśmy naszego „Ambasadora” w poranku TVP Lublin „Między Wisłą i Bugiem”. O programie, jego historii i znaczeniu dla regionu dziennikarze poranka Marta Gogłoza i Grzegorz Kuna rozmawiali z Andrzejem Baryłą – wieloletnim redaktorem „Panoramy Lubelskiej” oraz Sebastianem Trojakiem – członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego.

Wideo z rozmową można obejrzeć tutaj (kliknij)

Obaj goście poranka przyznali, że wielkim sukcesem jest wysoka średnia widownia Panoramy Lubelskiej wynosząca ok. 120 tysięcy widzów. Andrzej Baryła, dziękując swoim kolegom z redakcji, wspominał początki Panoramy z lat 80. XX wieku, gdy program nadawany był raz w tygodniu. Dziś jest obecny na antenie regionalnej aż siedem razy dziennie, a od jesieni będzie miał sześć dziennych wydań. Sebastian Trojak przypomniał dokładną datę pierwszego wydania Panoramy – 12 stycznia 1985 roku i chwalił wielką misyjną rolę regionalnej telewizji i zespołu Panoramy Lubelskiej. Programy przygotowywane dla lokalnej tv bardzo często emitowane są na ogólnopolskich antenach, a dzięki TVP Polonia i serwisom internetowym docierają do odbiorców na całym świecie.  

Warto zaznaczyć, że Telewizja Polska Lublin jest partnerem i patronem medialnym cyklu „Środa z Ambasadorem”, a dziennikarze Panoramy Lubelskiej relacjonują każde z naszych cotygodniowych spotkań.

Już teraz zapraszamy na  kolejne, które odbędą się  w siedzibie urzędu marszałkowskiego przy ul. Grottgera 4. W środę 25 września naszymi gośćmi będą młodzi mistrzowie robotyki z drużyny Spice Gears Team 5883 z Kraśnika (Ambasador WL z 2018 roku), a w środę 3 października odwiedzą nas artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Ambasador WL 2003). Spotkania odbędą się w głównym holu urzędu, tradycyjnie w samo południe. W tych dniach przedstawiciele naszych Ambasadorów oraz urzędu marszałkowskiego będą też gościć w porankowych programach TVP Lublin. Zapraszamy do oglądania i do udziału w spotkaniach z cyklu „Środa z Ambasadorem”.