Dzień Dziecka z POLREGIO

1 czerwca dzieci do 16 roku życia kupią bilet na pociąg POLREGIO za symboliczną złotówkę. W wielu regionach kraju dla najmłodszych podróżników przewoźnik  przygotował szereg atrakcji.

Tego dnia wszystkie dzieci (do ukończenia 16 roku życia) będą mogły korzystać z przejazdów pociągami REGIO i interREGIO na podstawie biletów jednorazowych za 1 zł (ważnych wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym wiek podróżnego).  Dodatkowe atrakcje przygotowano w 14 lokalizacjach: w Gdyni, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie,Nowym Sączu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Lublinie.

1 czerwca POLREGIO zaprasza dzieci na stoisko na rynku w Zamościu, gdzie będzie odbywać się Jarmark Hetmański. Odwiedzający będą mogli posłuchać o ofertach i promocjach POLREGIO oraz otrzymać upominek. W dniach 28 maja oraz 10 czerwca 80-osobowa grupa  dzieci  ze Szkoły Podstawowej Stary Brus będzie gościem na dworcu kolejowym w Lublinie. Jest to grupa dzieci, które mają ograniczone możliwości korzystania z przejazdu pociągiem z tytułu ich miejsca  zamieszkania. Dlatego w ramach tej wycieczki odbędą przejazd pociągiem REGIO na odcinku Lublin-Świdnik. W trakcie spotkania dzieci dowiedzą się o pracy na kolei i zasadach bezpieczeństwa. Poznają pracę drużyny pociągowej i otrzymają drobne upominki.