Balony nad uzdrowiskiem

Już po raz 14 Nałęczów będzie gospodarzem Międzynarodowych Zawodów Balonowych. Widowiskowym porannym i wieczornym startom oraz turniejowym lotom towarzyszyć będą nocne pokazy balonów, koncerty, zabawa taneczna. W nałęczowskim Parku Zdrojowym podniebny pokaz dadzą nawet skoczkowie spadochronowi, a na ziemi zaprezentowana będzie wystawa modeli latających.

14 Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2019 odbędą się dniach od 14 do 17 sierpnia. Wydarzenie organizuje – w jubileuszowym roku 100-lecia Aeroklubu Polskiego – Aeroklub Lubelski, przy współpracy z Miastem i Uzdrowiskiem Nałęczów, a także z Województwem Lubelskim. Zawodom patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Udział w Międzynarodowych Zawodach Balonowych (rozgrywanych w ramach FAI – Międzynarodowej Federacji Aeronautycznej) potwierdziło 16 pilotów z Polski, Litwy, Słowacji i z Węgier. Jest wśród nich aktualna Mistrzyni Świata Kobiet – Daria Dudkiewicz – Goławska, są też ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Gordona Bennetta – Mateusz Rękas i Jacek Bogdański.

Obok głównego turnieju rozgrywana będzie balonowa FIESTA, w której wystartuje siedem załóg z Polski i ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Ceremonia otwarcia zawodów 14 sierpnia, wieczorem o 21 z galowym przejazdem zawodników przez Nałęczów. Starty do lotów w dniach 15 i 16 sierpnia o 6 rano i 18 wieczorem, a 17 sierpnia o 6 – przed Termami Pałacowymi w Parku Zdrojowymi, Tam również 16 i 17 sierpnia, o godz. 20.30 odbędą się nocne pokazy balonów.

Szczegółowy program zawodów i imprez towarzyszących dostępny jest na plakacie poniżej oraz na stronie organizatora (kliknij aby otworzyć)

Zawody Balonowe Nałęczów

Fotografia tytułowa pochodzi ze strony internetowej organizatora.