Lubelskie szpitale na podium w ogólnopolskim rankingu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zajęły kolejno II i III miejsce w ogólnopolskim rankingu „Bezpieczny Szpital 2015″ organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, firmę doradczą IDEA Trade oraz dziennik Rzeczpospolita. Ponadto Dariusz Oleński dyrektor bialskiego szpitala został zwycięzcą rankingu w kategorii Menedżer Roku 2015.

Główny cel rankingu to promowanie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szpitalach, a także jakości oferowanych świadczeń. Ocenie poddawanych jest szereg kategorii, między innymi zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta.

W tegorocznym rankingu udział wzięło 230 szpitali. Wśród nich wyłoniono 100 najlepszych szpitali w Polsce. W kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych bialska i zamojska placówka wzorem lat ubiegłych uplasowały się w czołówce, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług.