Projekcje filmowe Eastreet 4

Zapraszamy na dwie ostatnie projekcje filmowe towarzyszące wystawie Eastreet 4. Eastreet jest projektem poświęconym fotografii dokumentalnej z rejonu Europy Wschodniej. To największa inicjatywa tego typu w naszym kraju. Wstęp wolny!

26 listopada odbędzie się projekcja filmu „Sfabrykowany krajobraz”. Film jest zapisem wyjątkowej podróży, którą z aparatem w ręku odbył znany i ceniony na świecie kanadyjski fotografik Edward Burtynsky. Artysta na potrzeby filmu podejmuje się swego rodzaju śledztwa, którego celem są studia nad estetyką zindustrializowanych krajobrazów. To wyjątkowy głos w dyskusji nad wpływem ludzi na środowisko.

3 grudnia zapraszamy na „21 x Nowy Jork”.  To dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka. Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot i rozczarowań. Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych. Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym może przejrzeć się każdy z nas.

Szczegóły