Podsumowanie „Festynu Piłkarskiego Lubelskie 2019”

Finały mistrzostw świata do lat 20, to jedno z największych futbolowych wydarzeń. To dla kibiców wspaniała okazja, by zobaczyć zawodników na własne oczy, podziwiać ich talent oraz już bardzo wysokie umiejętności. Po raz drugi w historii, Lublin będzie jednym z miast gospodarzy wielkiej piłkarskiej imprezy. Z tej okazji Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zorganizował wydarzenia pn. „Festyn Piłkarski Lubelskie 2019”, które zawitały do Białej Podlaskiej, Kraśnika, Zamościa i Chełma. Podczas festynu dystrybuowano bilety na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w piłce nożnej, które odbywają się m.in. na stadionie Arena w Lublinie.

Podczas festynu odbywały się warsztaty żonglerki freestyle z ekipą finalisty programu Mam Talent Krzysztofem Golonką, rodzinne quizy wiedzy o piłce nożnej, zabawy ruchowo interaktywne, mini turnieje piłki nożnej. Uczestników festynów do wspólnej zabawy zapraszali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk, wręczając przy tym bilety na poszczególne mecze mistrzostw. W sumie rozdano ponad 7 tysięcy biletów.

Wspomniany festyn był kolejną imprezą po turnieju piłki nożnej „LUBELSKI MŁODZIEŻOWY MUNDIAL 2019” dla zawodników z 2009 r. i młodszych, zorganizowany z promocji gospodarczej województwa lubelskiego w ramach imprez promujących Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w piłce nożnej.