W czwartek, 20 kwietnia o godzinie 18.00 w Studiu im. Zbigniewa Stepka w siedzibie Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja V”, którego gościem będzie Marcin Wroński, autor serii kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim. Na spotkaniu będzie można nie tylko porozmawiać z autorem, ale również nabyć jego książki.

„Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja V” to cykl nakierowany na promocję współczesnych polskich kryminałów. Składa się z 7 podobnie realizowanych modułów zawsze skupionych wokół postaci wybitnego polskiego pisarza, autora kryminałów. W każdy trzeci czwartek miesiąca (oprócz czerwca – czwarty czwartek) w godzinach porannych w Studiu im. Zbigniewa Stepka Radia Lublin odbędą się warsztaty z cyklu creative-writing prowadzone przez zaproszonego pisarza dla wyłonionej w procesie rekrutacji klasy z jednego lubelskich liceów, zaś w godzinach wieczornych w tymże studiu spotkanie autorskie otwarte dla lubelskiej publiczności.

„Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja V” to kontynuacja cyklów „Kryminalne czwartki w Lublinie”. Gośćmi edycji V będą autorzy: Przemysław Semczuk, Marcin Wroński, Katarzyna i Michał Kuźmińscy, Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz i Gaja Grzegorzewska. Będziemy kontynuowali także tradycje panelu (organizowanego w miejsce spotkania).  W październiku w godzinach wieczornych odbędzie się otwarty dla publiczności panel dyskusyjny pod hasłem „Od kogo uczyli się polscy twórcy kryminałów?” z udziałem Leszka Koźmińskiego, Filipa Modrzejewskiego oraz Marcina Wrońskiego.