Inwestycja w kadry mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw

Wysokie kompetencje pracowników mogą istotnie przyczynić się do rozwoju firmy oraz zwiększyć jej konkurencyjność na rynku. Obecnie możesz w nie zainwestować, nie ponosząc przy tym zbyt wielkich kosztów. Działający w naszym regionie operatorzy Baza Usług Rozwojowych (BUR) dysponują pieniędzmi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (RPO), które można dostać na podnoszenie kwalifikacji pracowników.

BUR jest całkowicie bezpłatna i można w niej wyszukać dobrej jakości szkolenia. Pracodawca sam może zdecydować o wyborze najtrafniejszych dla jego kadry usług rozwojowych, w skład których wchodzą prócz szkoleń m.in. kursy zawodowe, egzaminy, studia podyplomowe czy e-learning. Wystarczy internet.

Skorzystać mogą firmy zarejestrowane na terenie Lubelszczyzny. Aby to zrobić, należy zarejestrować się na stronie internetowej i wybrać profil Uczestnik indywidualny. Umożliwi to wyszukiwanie oraz skorzystanie z odpowiednich usług. Ofertę przedstawiają jedynie sprawdzone i akredytowane podmioty, co gwarantuje wysoką jakość szkoleń.

Obecnie usługami zarządza trzech operatorów:

Na ich stronach pojawiają się informacje o naborach formularzy od przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z tej oferty. To oni udzielają unijnego wsparcia na dokształcanie kadr. Otrzymać można do 5 tys. zł na pracownika i do 15 tys. zł rocznie na firmę. Dotacja z RPO pokryje większość kosztów usługi. Jej wysokość uzależniona jest od wielkości firmy. Mikroprzedsiębiorstwa mogą liczyć na 75%, małe przedsiębiorstwa na 70%, a średnie na 60%. Wyższe limity  (do 80%) przewidziane są dla firm działających w obszarze inteligentnych specjalizacji województwa lubelskiego, przedsiębiorstw wysokiego wzrostu oraz dla usług rozwojowych prowadzących do zdobycia kwalifikacji.

Zapraszamy też na stronę Departamentu Wdrażania EFS, gdzie poza tą można znaleźć też wiele innych ciekawych informacji. Poznaj konkursy przewidziane na ten rok, może znajdziesz także inne propozycje dla siebie.

W razie jakichkolwiek pytań najlepiej skontaktować się z operatorami. Warto skorzystać jak najszybciej, nie czekając aż zrobią to inni. Pieniądzem jest bowiem nie tylko inwestycja w kadry i rozwój firmy, ale – jak zwykle na rynku – również czas.