Powołano Lokalną Grupę Interesariuszy w projekcie EURE

29 października br. odbyło się I spotkanie interesariuszy projektu EURE (Program Interreg Europa 2014-2020). Przypominamy, że działania projektu opierać się będą na poszukiwaniu nowych rozwiązań w zakresie minimalizowania produkcji odpadów, zarządzania zasobami naturalnymi oraz wprowadzania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym na terenie miast naszego województwa.

Podczas spotkania przedstawiciele  miast: Lublin, Zamość, Puławy, Biała Podlaska, Tomaszów Lubelski, Kraśnik, Biłgoraj, Hrubieszów mieli możliwość zapoznania się z głównymi założeniami projektu i planowanymi rezultatami. Pani Dorota Skwarek przybliżyła zebranym harmonogram działań oraz  rolę interesariuszy w projekcie. Podkreśliła, że wymiana wiedzy i doświadczeń między interesariuszami jest kluczem w opracowaniu jak najlepszego Planu działań, który będzie wspierał zrównoważony rozwój obszarów miejskich. 

Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć współpracy i zainteresowanie projektem EURE. Ze szczególnym entuzjazmem przyjęto możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk  z innymi europejskimi miastami.

Kolejne spotkanie Grupy zaplanowano w grudniu.

Więcej informacji o projekcie na stronie.

Zachęcamy także do zapisania się do newsletteru projektu.