III Forum innowacji przełożone

Z przykrością informuję, że Pan Conor Daly, który miał wystąpić 15 marca 2019 roku w III FORUM INNOWACJI  pod tytułem: Lubelskie Region- healthy land of honey and forests w ramach projektu EmpInno S3, nie będzie mógł wziąć udziału w planowanym spotkaniu. W związku z powyższym,  III Forum Innowacji zostanie przesunięte na inny termin. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Za zaistniałą sytuację przepraszamy!

Już 15 marca br. w odbędzie się III Forum Innowacji w ramach projektu EmpInno (Program Interreg Region Morza Bałtyckiego).

Podczas konferencji zostaną poruszone następujące zagadnienia: produkt regionalny – żywność wysokiej jakości na przykładzie miodu, agroleśnictwo jako sposób gospodarowania na użytkach rolnych i badania naukowe, których celem jest rozwój biogospodarki jako kluczowej inteligentnej specjalizacji województwa lubelskiego.

W części pierwszej gościem specjalnym spotkania będzie Conor Daly, pszczelarz z Irlandii, który przedstawi nam koncepcję projektu własnego autorstwa – H!VE Honey – projekt, która polega na sprzedaży miodu najwyższej jakości na rynku zagranicznym po kwotach dużo wyższych niż uzyskiwane lokalnie. Zgodnie z założeniami projektu to, co stanowi szczególną wartość miodu to jego regionalny, tradycyjny charakter połączony z potwierdzoną jakością i właściwościami prozdrowotnymi. Konferencja będzie również okazją do odbycia z Panem Conorem rozmów bezpośrednich tuż po części oficjalnej.

W części drugiej  spotkania zostaną zaprezentowane wyzwania istotne dla rozwoju biogospdarki, takie jak konkretne rozwiązania reprezentowane przez agroleśnictwo łączące cele rolnictwa i cele leśnictwa oraz koordynacja  interdyscyplinarnych badań naukowych bezpośrednio angażowanych do planowania strategicznego.

Potwierdzenie obecności proszę przesyłać do 8 marca (piątek) 2019 roku na adres: katarzyna.kiszczak@lubelskie.pl i mariola.policht@lubelskie.pl.

Serdecznie zapraszamy na III Forum Innowacji!

do-pobraniaDO POBRANIA

Agenda III Forum innowacji_15.03.2019 r_FINAŁ_draft