Wizyta w Austrii

Od 6 do 7 czerwca miała miejsce wizyta studyjna w regionie Burgenland (Austria) zorganizowana w ramach projektu FIRECE – Innovative Financial Instruments for Industry Low carbon energy transition in Central Europe (Program Interreg Europa Środkowa), w którym to Województwo Lubelskie jest partnerem. Podczas wizyty studyjnej nasz region reprezentowali: Grażyna Gilewicz oraz  Tomasz Harkot pracownicy Regionalnego Biura Energii.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję zwiedzić Park energetyczny Bruck Leitha (Energiepark Leitha). Wizyta rozpoczęła się od prezentacji działań oraz realizowanych przez Park projektów. Następnie uczestnicy mieli okazję zwiedzić ciepłownię na biomasę  oraz wytwórnię biogazu. Energiepark Leitha jest „pionierem” regionalnym w zakresie wykorzystania energii odnawialnej.

Drugiego dnia wizyty studyjnej miało miejsce zwiedzanie farmy wiatrowej w Energy Burgenland w Weiden. W ramach tego spotkania uczestnicy mogli się zapoznać z tematyką inwestycji farm wiatrowych z ostatnich 20 lat oraz inwestycji w nowe technologie.

galeriaGALERIA