Pomorskie Dni Energii

W ramach obchodów 7. Pomorskich Dni Energii Doradcy Energetyczni brali udział w Konferencji „W kierunku gospodarki niskoemisyjnej – realizacje, plany, wizje”, na której omówione zostały tematy związane z rozwojem energetyki rozproszonej i  nowych technologii związanych z efektywnością energetyczną. Omówiono również tematy dotyczące z praktycznych aspektów realizacji instalacji fotowoltaiki. Uczestnicy dyskutowali o problemach energetyki w Polsce oraz zwiększeniu wykorzystania termowizji w ocenie budynków i ich energochłonności.

W drugim dniu pobytu Doradcy Energetyczni brali udział w warsztatach szkoleniowych na terenie Elektrowni Wodnej Żarnowiec oraz seminarium gniewińskiego klastra energii. Na terenie Elektrowni Żarnowiec odbyła się prezentacja na temat historii realizacji, budowy Węzła Energetycznego Żarnowiec łącznie z informacją o budowie Stacji Systemowej „Żarnowiec” 400/110 kV. Moc elektrowni wynosi 716 MW. Zbiornik górny stanowi akumulator energii elektrycznej w ilości 3,6 mln kWh. Ilość wody zgromadzone w zbiorniku górnym zabezpiecza zasilanie systemu elektroenergetycznego w energię elektryczną przez ok. 5,5 godz. mocą 716 MW.

Po zakończeniu konferencji uczestnicy mieli możliwość zwiedzania budynku siłowni elektrowni, Stacji Elektroenergetycznej 400/110 kV oraz obiektów elektrowni. Na zakończenie wizyty studyjnej w elektrowni odbyło się seminarium w miejscowości Gniewino pod nazwą „Koncepcja Wyspy Energetycznej oraz Klastra Energetycznego w Gminie Gniewino”.

galeriaGALERIA