Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy w Siedlcach

W dniach 19-20 października 2017 r. w Siedlcach miała miejsce III edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, pt. „Państwo – Gospodarka- Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. W ramach tegorocznej edycji Szczytu skoncentrowano się na filarach polskiej gospodarki przyszłości, czyli branżach, firmach i instytucjach, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju.

Podczas dwudniowego spotkania, którego uczestnikami byli przedstawiciele administracji publicznej, samorządów, nauki oraz przedsiębiorcy miały miejsce różnego rodzaju dyskusje, panele z udziałem osób ze świata polityki, gospodarki i biznesu, a także wystawy i stoiska promocyjne, w tym wystawa samochodów zasilanych energią elektryczną.

Podczas sesji plenarnej „Filary polskiej gospodarki przyszłości: biznes-nauka-samorząd”, Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił o roli wykorzystywania środków unijnych do rozwoju lokalnych potrzeb przez samorządy, a także przez spółki energetyczne do modernizacji sieci. Podkreślił również jak niezwykle ważną i nowatorską inicjatywą jest strategiczny program rozwoju elektromobilności, którego celem jest zwiększenie liczby pojazdów elektrycznych w Polsce.

W drugim dniu Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Sesji pt.: „Z energią na Ty”, Samorząd Województwa Lubelskiego reprezentowali Grażyna Gilewicz – Kierownik Oddziału Realizacji Projektów Regionalnego Biura Energii oraz Doradcy energetyczni zatrudnieni w Regionalnym Biurze Energii UMWL w Lublinie. Sesja składała się z dwóch paneli dyskusyjnych, pierwszy –związany z omówieniem zagadnień związanych z ideą klastrów energii i prezentacją wybranych klastrów,  drugi, pn. „My doradzamy – Ty oszczędzasz”, dotyczył przybliżenia zagadnień związanych z realizacją ogólnopolskiego projektu „Doradztwa energetycznego”, którego partnerem jest Województwo Lubelskie.

galeriaGALERIA