Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Lubelskiej Majówce

W dniach 12-13 maja 2018 r.w Targach Lublin S.A odbyła się „Lubelska Majówka – Festiwal Aktywności Lokalnej”. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli wicemarszałkowie: Grzegorz Kapusta i Krzysztof Grabczuk. Gwiazdą festiwalu była Cleo i Kabaret pod Wyrwigroszem.

Kuchnia regionalna, wspólne biesiadowanie, wielki kiermasz ogrodniczy, pokazy dawnych zawodów czy występy artystyczne – to atrakcje, które czekały na przybyłych gości. Podczas spotkania odbył się również konkurs na „Najlepszy wypiek regionalny”. Na najmłodszych gości czekał bogaty program animacji dla dzieci, w tym występ Teatru Muzycznego w Lublinie.

Lubelska Majówka to jedno z najciekawszych i najbogatszych pod względem kulinarnym i artystycznym wydarzeń na mapie kulturalnej Lublina. Inicjatywa miała na celu pobudzenie aktywności  i integrację mieszkańców miasta i wsi w regionie lubelskim. Festiwal służył również prezentacji dorobku społecznego i kulturalnego poszczególnych sołectw oraz miejscowego rękodzieła i regionalnych potraw.

Weekend z Lubelską Majówką był też okazją do zaproszenia mieszkańców województwa lubelskiego do odwiedzenia punktu konsultacyjnego Zespołu Doradców Energetycznych, którzy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na terenie Targów Lublin udzielali bezpłatnych konsultacji w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

galeriaGALERIA