8. Pomorskie Dni Energii

Od 10 do 12 czerwca grupa doradców energetycznych z województwa lubelskiego uczestniczyła w 8 Pomorskich Dniach Energii jednym z największych wydarzeń energetycznych w północnej Polsce. W ramach Dni Energii zorganizowany został także I Pomorski Piknik Energetyczny. Organizatorem wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wspólnie z miastem Gdynia. Wszystko odbywało się pod hasłem „Dla ludzi i środowiska”.

 30 wystawców, najnowsze technologie, profesjonalna edukacja ekologiczna, tysiące odwiedzających – warto było przyjść, zobaczyć, skorzystać z atrakcji. Wystawcy z branży energetycznej i edukacyjnej zaprezentowali najnowsze urządzenia grzewcze i  produkujące energię elektryczną. Kotły na paliwa stałe i gazowe, pompy ciepła, piece akumulacyjne, kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne – wszystko to można było obejrzeć, dotknąć, porozmawiać z fachowcami.

Nie zabrakło też profesjonalnych edukatorów. Zaprezentowali oni jak prawidłowo palić w domowych kotłach i kominkach, jak wykorzystać zieleń w walce ze smogiem, a także przekonywali, że warto dawać rzeczom drugie życie i zamiast do kosza wykorzystywać je w nowy, niebanalny sposób.

W ramach Pomorskiego Pikniku Energetycznego odbyła się także konferencja Dobre praktyki i wyzwania pomorskiej energetyki – transport, ochrona powietrza, odnawialne źródła energii, na której omówione zostały szczegóły programu „Czyste Powietrze”, dobre praktyki w termomodernizacji budynków jednorodzinnych, perspektywy wykorzystania zasobów geotermalnych w Polsce oraz wyniki badań obrazujące reakcję mieszkańców na niskoemisyjne inwestycje.

W konferencji udział wzięli pomorscy samorządowcy, przedsiębiorcy oraz doradcy energetyczni z całego kraju. Doradcy uczestniczyli także w pracach grup roboczych dotyczących głównych zagadnień Projektu Doradztwa Energetycznego tj. finansowania, promocji, szkoleń energetyków gminnych.

galeriaGALERIA