Kilkuset gości z ponad 20 krajów świata, setki nieoficjalnych i oficjalnych spotkań, dyskusji, warsztatów i konferencji oraz biznesowych rozmów. Wiele nawiązanych kontaktów oraz przekazanych doświadczeń w sferze przemysłu lotniczego i obronnego. Tak w skrócie przedstawiają się efekty trzydniowej, najważniejszej lotniczej imprezy w tej części Europy – Aerospace & Defense Meetings Central Europe – Rzeszów. Stoisko DPW gościło przedstawicieli WSK-Tomaszów Lubelski, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury oraz RST Roztocze.

Targi odbywały się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A ARENA w podrzeszowskiej Jasionce. To właśnie tam przez trzy dni biło lotnicze serce Europy. W tym prestiżowym lotniczo-biznesowym przedsięwzięciu uczestniczyło blisko 200 firm z całego świata, w tym z Belgii, Kanady, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Włoch, Norwegii, Rumunii Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii a także Stanów Zjednoczonych oraz oczywiście z Polski. Na Podkarpacie przyjechali zarówno światowi gracze – potentaci w branży lotniczej, jak i mniejsze firmy, w tym z Doliny Lotniczej.

Oprócz przedsiębiorców w targach wzięli udział także przedstawiciele placówek dyplomatycznych Indii, Norwegii i Kanady, delegacje z regionu partnerskiego – Stanu Gudżarat oraz z austriackiego regionu Styria. Obecni byli również reprezentanci regionów i klastrów związanych z branżą lotniczą, którzy przyjechali z francuskiej Oksytanii i Nowej Akwitanii, niemieckiej Bawarii, włoskiej Apulii i hiszpańskiej Andaluzji.

W podrzeszowskiej Jasionce swój potencjał prezentowały nie tylko firmy z branży lotniczej, ale także młodzi przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w Startup Demo Day. 21start-upów zaprezentowało swoje przedsięwzięcia przed inwestorami w ramach drugiego dnia Aerospace & Defense Meetings.

Patronat nad targami objęło Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Rozwoju, a partnerem strategicznym wydarzenia było Stowarzyszenie Dolina Lotnicza.