Zapraszamy do rejestrowania się na warsztaty i konferencje organizowane w ramach 17 edycji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, która odbędzie się w dniach 7-10 października 2019 r w Brukseli. Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, a także eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. Jest to również uznana platforma komunikacji politycznej w sprawie rozwoju polityki spójności UE. Podnosi ona świadomość decydentów na temat znaczenia regionów i miast w kształtowaniu polityki UE. Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

Program obejmujący oficjalne wydarzenia w ramach tygodnia przedstawia się następująco:

Poniedziałek 7/10 14:30 Opening Session, European Parliament’s hemicycle
17:30 Citizens’ Dialogue, the Square
19:00 Opening reception with Atlantic regional tasting, Square Agora Village
Wtorek 8/10 19:30 Political reception, European Committee of the Regions
20:00 Regions’ evening with Mediterranean regional tasting, Square Agora Village
Środa 9/10 18:30 Partners’ reception, the Square 
20:00 REGIOSTARS Ceremony, the Square, followed by reception with Central regional tasting, Square Agora Village 
Czwartek 10/10 14:00 Closing Ceremony, the Square

 

Szczegółowy program i rejestracja dostępna będzie od poniedziałku 8 lipca na stronie: https://europa.eu/regions-and-cities/

Jednocześnie pragniemy poinformować, że również w tym roku Województwo Lubelskie jest partnerem Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast i wspólnie z partnerami z: City of Assen (NL), Emilia-Romagna (IT), Kainuu Etu (FI),  South-Norway (NO), North-East Romania (RO) oraz Komisją Europejską (DG RTD) organizuje seminarium poświęcone roli regionów w kształtowaniu europejskiej polityki w dziedzinie badań i innowacji (Mission Europe: regions and the shaping role of future R&I instruments).  Wydarzenie odbędzie się 9 października 2019 r. o godzinie 9:15 w centralnym punkcie Brukseli, gdzie będzie się odbywać większość wydarzeń EWRC (SQUARE – Brussels Convention Centre – Hall 100), kod wydarzenia: 09PL559.