Dom Polski Wschodniej w Brukseli zorganizował wspólne stoisko promocyjne podczas dorocznych Targów Rolnictwa, Leśnictwa oraz Agrobiznesu, które odbyły się w belgijskiej miejscowości Libramont-Chevigny w dniach 26-29.07.2019 r. W tym roku zaprezentowały się firmy z trzech regionów Polski Wschodniej: Polska Federacja Ziemniaka-Centrala Nasienna Nidzica z Województwa Warmińsko-Mazurskiego, firmy STOP-SUN i Matiaszówka z Gminy Tuczna oraz Lubelskie Zioła i ECO-FARM Sosnówka z Województwa Lubelskiego, a także AGROTECH KIELCEERMET i Michalak Machines z Województwa Świętokrzyskiego.

 Oferta firm z Polski Wschodniej jak zawsze spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Uczestnictwo w tak ogromnej imprezie było również okazją dla naszych firm do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Tegoroczne targi Foire de Libramont, które tradycyjnie już od 85 lat odbywają się w ostatni weekend lipca są największą tego typu imprezą w Europie. W tym roku uczestniczyło w targach około 220.000 zwiedzających i 800 wystawców, którzy zaprezentowali  blisko 5.000 marek swoich produktów na przestrzeni o powierzchni 300.000 metrów kwadratowych.

galeriaGALERIA