Polski design użytkowy promuje się w Brukseli

W ramach cyklicznego wydarzenia – Brussels Design September, w dniach 8 – 18 września 2016 r. zapraszamy Państwa do odwiedzenia wystawy Polish Design Island. Celem projektu jest promocja i prezentacja polskiego designu użytkowego. Od 8 do 18 września 2016 roku w samym sercu stolicy Belgii, na Placu Świętej Katarzyny, polscy projektanci postawią pawilon zaaranżowany na pokój mieszkalny.

Na wystawie będzie można nie tylko zobaczyć wyjątkowe eksponaty, które wypełniać będą przestrzeń oszklonej bryły zaaranżowanej na pokój mieszkalny. Organizatorzy przewidzieli również możliwość zakupu wystawionych przedmiotów. Poprzez stworzenia na potrzeby projektu strony internetowej oraz mobilnej aplikacji odwiedzający będą mieli okazję dokonać zakupu wystawionych przedmiotów. Aplikacja wykorzystując technologie kodów QR ma za zadanie identyfikować każdy z przedmiotów, zawierając jednocześnie krótki opis oraz odsyłać do strony ze szczegółami dotyczącymi danego eksponatu m.in. o jego twórcy i regionie, z którego pochodzi. Wystawę otworzy widowisko muzyczno – świetlne, które będzie stanowiło audiowizualne dopełnienia całego wydarzenia.

Przez 10 dni odwiedzający będą mieli niezwykłą okazję poznać polskie wzornictwo użytkowe. Polish Design Island to wyjątkowe połączenie designu użytkowego z inspiracjami pochodzącymi z różnych regonów Polski.

Wystawę będzie można również obejrzeć w Szczecinie w dniach 22-25 września 2016 r.

Z województwa lubelskiego swoje projekty zaprezentują: Patryk Góźdź, Radosław Nowakowski i Avant Fabryka Porcelitu.

Po więcej szczegółów zapraszany na strony:

https://www.facebook.com/polishdesignisland/?fref=ts

http://designisland.pl/