Regiony Polski Wschodniej promowały swoją ofertę turystyczną na największych w Belgii targach turystycznych – Salon des Vacances, które trwały od 1 do 4 lutego. Była to już 60 jubileuszowa edycja tych targów. Targi „Salon des Vacances” to najważniejsze wydarzenie tego typu w Belgii, które co roku odwiedza ponad 100 tysięcy osób i w których bierze udział około 700 wystawców. Tematami przewodnimi tegorocznych targów były: rejsy wycieczkowe, Spa&Wellness i zdrowie oraz gastronomia. Dodatkowy nacisk położony był na miejsca przyjazne społecznościom LGBT.

Stoisko Domu Polski Wschodniej wchodziło w skład polskiego stoiska narodowego ulokowanego w głównej hali, gdzie prezentowane były europejskie destynacje wakacyjne. Tematem przewodnim promocji turystycznej regionów Polski Wschodniej była promocja szlaku rowerowego Green Velo. Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, wiedzie przez pięć województw Wschodniej Polski. Wśród tematów, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem należy wymienić: ofertę campingową w Polsce Wschodniej, Białowieski Park Narodowy czy mazurskie jeziora.

Obecność regionów Polski Wschodniej na targach Salon des Vacances wynika z faktu, że zgodnie z badaniami rynku Belgowie realizują ponad 12 milionów wyjazdów wakacyjnych rocznie, z czego 78% odbywa się na terenie Europy. Jak potwierdziły najnowsze badania, Belgowie znajdują się w czołówce narodów, które wydają największe kwoty podczas wakacji.

Podczas otwarcie targów, na polskim stoisku narodowym spotkali się belgijscy dziennikarze turystyczni i touroperatorzy oraz przedstawiciele Polonii. W spotkaniu uczestniczył Artur Orzechowski, Ambasador RP w Królestwie Belgii.