Dom Polski Wschodniej w Brukseli zaprasza na pierwszą w Brukseli imprezę biegową „Polish Run”, która odbędzie się 23 września 2017 r. Celem organizowanej przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii i Dom Polski Wschodniej w Brukseli pierwszej polskiej imprezy biegowej za granicą jest aktywizacja społeczeństwa oraz propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Dodatkowym celem imprezy jest integracja międzynarodowych środowisk biegowych z obszaru aglomeracji Brukseli włączając w to przedstawicieli instytucji europejskich, dyplomatów, ale też mieszkańców stolicy Belgii.

Impreza biegowa „Polish Run” to pierwsza polska impreza biegowa w Europie Zachodniej, do udziału w której zaproszeni są wszyscy mieszkańcy wielonarodowościowej Brukseli i okolic. Zapraszamy dzieci, początkujących, ambitnych i profesjonalnych biegaczy. Biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i ultrasów. Stałych bywalców biegów jak i debiutantów.

Specjalnie dla Was udział w biegu jest całkowicie BEZPŁATNY. Przyjaciele i dobrzy znajomi nie płacą sobie nawzajem za wspólnie spędzony czas. Cieszą się nim, doceniając każdą chwilę. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu środków na zapewnienie Wam darmowego udziału w biegu.
Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Sportowy program imprezy obejmie biegi na dystansach 400 m i 800 m dla najmłodszych, treningi piłki nożnej pod okiem profesjonalistów, bieg główny na dystansie 10 km oraz szereg wydarzeń towarzyszących sprzyjających piknikowemu charakterowi wydarzenia.

Bieg na 10 km

  • Chcesz poprawić swoją życiówkę na 10 km?
  • Marzysz o starcie w dużym, biegowym wydarzeniu?
  • A może rozpoczynasz przygodę z zawodami biegowymi?

Dystans 10 kilometrów na „Polish Run” jest właśnie dla Ciebie.

Razem z Tobą na starcie staną setki zawodników, a na stadionie i trasie dopingować będą Was setki kibiców. Podejmij wyzwanie!

Nagrody

Nasz bieg jest niezwykły także z uwagi na specjalne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. W naszym biegu liczy się przede wszystkim wspaniała atmosfera i dobra zabawa. Chcemy przybliżyć Wam piękno i niezwykłą historią naszego kraju. Oferujemy zatem o wiele więcej.

Zwycięzcy zostaną np. zaproszeni do spędzenia niezapomnianych chwil w Polsce. Nasi partnerzy zapewniają wiele okolicznościowych nagród rzeczowych, wśród których znajdą się np. bezpłatne vouchery pobytowe w najlepszych polskich hotelach, spa, uzdrowiskach.

W naszym wspólnym biegu Wszyscy jesteście najważniejsi, dlatego przewidujemy nagrody w kilku specjalnych kategoriach, nie tylko dla zwycięzców. Biegnij z nami w Polish Run!

Atrakcje dla dzieci

Organizatorzy „Polish Run” pamiętają także o najmłodszych. Zarówno dzieci jak i młodzież szkolna może przystąpić do rywalizacji biegowej, a także korzystać z innych sportowych atrakcji!

Oferujemy m.in. specjalne treningi piłkarskie z profesjonalnymi trenerami klubu FC Polonia Bruksela, podczas trwania całego wydarzenia.

Szczegóły imprezy biegowej „Polish Run” oraz jej ramowy program dostępne są w REGULAMINIE.

Przejdź do formularza rejestracyjnego.

Znajdź nas na Facebook.

 

źródło: Dom Polski Wschodniej