Lubelska oferta turystyczna w Radzie Unii Europejskiej

Z okazji Dnia Europy instytucje europejskie w Brukseli 4 maja otworzyły swoje drzwi dla zwiedzających. „Dzień Otwarty” to wyjątkowa okazja, aby przekonać się, w jaki sposób instytucje europejskie wpływają na nasze życie.

Mieszkańcy Brukseli i turyści mieli okazję  odwiedzić budynki instytucji i wziąć udział w specjalnie zorganizowanych z tej okazji wydarzeniach, takich jak debaty publiczne i zwiedzanie z przewodnikiem.

Dom Polski Wschodniej, w którego skład wchodzi Biuro Regionalne Województwa Lubelskiego w Brukseli wraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE podkreślały fakt 15-lecia członkostwa Polski w UE i wykorzystały nadarzającą się okazję do promocji oferty turystycznej w budynku Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej, gdzie na wspólnym polskim stoisku zwiedzający mogli uzyskać informację na temat głównych atrakcji naszego regionu.

Tegoroczny „Dzień Otwarty” poświęcony został głównie tematowi naszego wyboru przyszłości. Wybory europejskie, które odbędą się w dniach 23–26 maja, to dla każdego z nas szansa, aby zabrać głos w sprawie tego, kto będzie podejmować ważne decyzje, które mają wpływ na nasze życie.