Od 27 do 30 marca firmy z Polski Wschodniej miały okazję uczestniczyć w targach technologii i produkcji MIDEST w Paryżu. Wspólne stoisko na tragach to kolejne z działań gospodarczych Domu Polski Wschodniej w Brukseli w 2018 roku.

MIDEST to największe Targi poświęcone w całości kooperacji przemysłowej będące jedną z kluczowych platform kontaktu dla podwykonawców przemysłowych na skalę międzynarodową. Tegoroczna edycja Targów MIDEST jest objęta wysokim patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej, Emmanuela Macrona.

Każdego roku ponad 40 tysięcy zwiedzających z około 80 krajów reprezentujących wszystkie gałęzie przemysłu z różnych stron świata przyjeżdża na  targi Midest, w celu znalezienia przyszłych podwykonawców oraz aby spotkać się z aktualnymi partnerami biznesowymi. W wydarzeniu biorą udział firmy specjalizujące się m.in. w obróbce metali, obróbce termicznej, przetwórstwie plastiku, tworzyw sztucznych, szkła, drewna i innych materiałów, produkcji maszyn (urządzenia elektryczne, obrabiarki), a także firmy oferujące usługi dla przemysłu, huty i odlewnie. Targi MIDEST są znakomitą okazją do zaprezentowania swoich produktów w Europie, gdzie polskie produkty są cenione za dobrą jakość i konkurencyjne ceny.

W tegorocznej edycji targów MIDEST Polskę Wschodnią reprezentowały następujące firmy:

  • Art-motor
  • Mostostal Kielce S.A
  • Klaster Obróbki Metali z Województwa Podlaskiego
  • Promotech

Więcej informacji o targach na stronie.