Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZABAWKA i MEBEL

26/01/2018 | 10:00 - 16:00

Od 26 stycznia zapraszamy do CSK, gdzie odbędzie się wystawa „Zabawka i Mebel“. Wystawa prezentuje najciekawsze realizacje młodych projektantów uczących się w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Ekspozycja składa się z prac dyplomowych oraz prac semestralnych wykonanych w ramach dwóch nauczanych w szkole specjalizacji: projektowanie zabawek oraz meblarstwo artystyczne. Wstęp wolny!

Zabawki „miękkie”, zaprojektowane i wykonane przez uczniów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, powstają w pracowni projektowania zabawek z tkanin. Inspirowane naturą, zwierzętami, światem baśni, czy też mające odniesienia do znanych dzieł sztuki, tworzą nową jakość stojącą w opozycji do masowej produkcji. Zindywidualizowany charakter nałęczowskich zabawek wynika z wyrazu nadanego przez projektanta i wykonawcy zarazem, które czasami wręcz upodabniają się do zewnętrznego wyglądu autorów, dzięki temu każda z nich zawiera cząstkę duszy i osobowości twórcy.

Prezentowane zabawki z drewna to nie tylko piękne przedmioty, ale przede wszystkim są to obiekty o funkcji edukacyjnej. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kształtują sferę emocjonalną, sensoryczną i intelektualną. Zabawki manipulacyjne rozwijają motorykę, a konstrukcyjne wprowadzają w świat podstawowych form geometrycznych i uczą logicznego myślenia. Prosta forma, łagodność linii, naturalna kolorystyka i wykorzystanie ekologicznych materiałów zdecydowanie lepiej wpływa na młodego człowieka niż zgiełk kolorowych, wykonanych ze sztucznych materiałów zabawek. 

Szczegóły

Data:
26/01/2018
Czas:
10:00 - 16:00
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
http://www.spotkaniakultur.com/pl/node/957

Miejsce

CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE
PLAC TEATRALNY 1
LUBLIN,
+ Google Map