Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moscow City Ballet

12/12/2017 | 19:00 - 13/12/2017 | 21:00

12 i 13 grudnia zapraszamy do CSK na wyjątkowe wydarzenie. Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa przyjedzie do Lublina! Grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. Tancerze zaprezentują publiczności  „Jezioro Łabędzie” i „Dziadka do Orzechów”.

„Jezioro Łabędzie” to opowieść o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

„Dziadek do Orzechów” to olśniewająca i zapierająca dech w piersiach podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak, Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Piękna muzyka symfoniczna dopełnia całości kunsztu, nie dzieli się na fragmenty, jak typowe w większości baletów muzyczne divertissement, lecz składa się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny, niezwykle „czytelny” dla każdego tancerza, a także – co najważniejsze – dla widza-słuchacza. „Dziadek do Orzechów” jest widowiskiem przypadającym do gustu tym, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji oglądać spektaklu baletowego – także dzieciom.

Szczegóły

Szczegóły

Start:
12/12/2017 | 19:00
Koniec:
13/12/2017 | 21:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://www.spotkaniakultur.com/pl/node/726

Miejsce

CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE
PLAC TEATRALNY 1
LUBLIN,
+ Google Map