img
19-01-2017
imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
zmień rozmiar czcionki A A A
img
Lubelskie Strona główna
img
img

Marka Regionalna Lubelskie

Do grona 39 przedsiębiorstw wyróżnionych certyfikatem „Marka Lubelskie" dołączyło 11 kolejnych firm, które swoją działalnością budują gospodarkę województwa lubelskiego, tworzą miejsca pracy i produkują najwyższej jakości towary. Firmy reprezentują branżę spożywczą, budowlaną, odzieżową, metalową i maszynową. Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas uroczystej gali Ambasadora Województwa Lubelskiego w Centrum Spotkania Kultur.

 Firmy, które w roku 2016 zostały wyróżnione certyfikatem „Marka Lubelskie":

Certyfikaty „Marka Lubelskie” wręczyli członkowie zarządu województwa lubelskiegoGórnicza Fabryka Narzędzi w Radzyniu Podlaskim jest przedsiębiorstwem branży metalowej o ponad 113-letniej tradycji. GFN specjalizuje się w produkcji elementów nawierzchni kolejowej: wkrętów kolejowych, śrub łubkowych, śrub specjalnych jak również wielu rodzajów odkuwek, a także kul stalowych poprzecznie walcowanych. Zakład jest otwarty na nowe wyzwania czego przykładem jest ciągłe ulepszanie fabryki i wprowadzanie na rynek nowych produktów.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie powstała w roku 1928. Produkuje artykuły mleczarskie z surowca najwyższej jakości pozyskanego z rodzinnych gospodarstw z okolic Bychawy. Nabiał powstaje w oparciu o tradycyjne metody i receptury,  bez żadnych dodatków, konserwantów przez co zachowuje naturalne, łatwo przyswajalne dla organizmu składniki odżywcze i witaminy. Masło, śmietany oraz twarogi z Bychawy zostały wpisane na listę wyrobów tradycyjnych oraz posiadają znak „Jakość i Tradycja". 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach oferuje swoim klientom tradycyjnie wytwarzane, najwyższej jakości produkty, dzięki trosce o wysoką jakość pozyskiwanego z czystych ekologicznie terenów Lubelszczyzny surowca. Firma specjalizuje się w produkcji twarogów, które stanowią 70% całego asortymentu. Sztandarowym produktem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach jest wielokrotnie nagradzany twaróg śmietankowy PREMIUM.

SPOMASZ Bełżyce S.A. to  producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego i ciepłownictwa. W ofercie firmy znajdą się wymienniki ciepła płytowe i rurowe oraz maszyny dla przetwórstwa spożywczego, zwłaszcza mleczarstwa, przetwórstwa owocowo-warzywnego i produkcji czekolady, takie jak: pasteryzatory, wieloprocesory, homogenizatory, młyny kulowe, mieszalniki, zbiorniki procesowe i magazynowe a także inne konstrukcje ze stali nierdzewnych.

Firma VERANO producent grzejników konwektorowych i klimakonwektorów. Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży grzewczej nasze produkty zapewniają optymalny mikroklimat pomieszczeń przy zachowaniu wysokiego standardu estetycznego. Innowacyjny produkt w postaci ławeczki grzewczej COMODO jest połączeniem nowoczesnego designu, wysokiej jakości materiałów i wygody.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe SIMBA istnieje od 1980 r. Od początku swojej działalności Firma specjalizuje się w produkcji i butelkowaniu naturalnej wody mineralnej oraz napojów smakowych. Początkowo przedsiębiorstwo dystrybuowało swoje produkty wyłącznie na obszarze Lubelszczyzny. Obecnie produkty Firmy sprzedawane są na terenie całego kraju i świata. Woda wysyłana jest do krajów azjatyckich, Ameryki Północnej oraz Europy. Flagowym produktem jest Naturalna Woda Mineralna BYSTRA.

Firma Vikking KTS z siedzibą w Białej Podlaskiej stworzyła od podstaw i z sukcesem wdrożyła do produkcji innowacyjny system najwyższej jakości  kompozytowych drzwi wejściowych i okien Real Wood. Produkty powstają na indywidualne zamówienie klientów. Wyróżnia je niepowtarzalny design, unikatowa dekoracja drewnopodobna Real Wood, będąca przedmiotem międzynarodowej ochrony patentowej oraz legendarna odporność na warunki klimatyczne.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski sp. z o.o., wyroby zakładu wytwarzane są z wyselekcjonowanego mięsa o wysokich parametrach jakościowych, co w połączeniu z tradycją i nowoczesnym procesem produkcji sprawia, że charakteryzują się naturalnym i niepowtarzalnym wyglądem oraz unikalnym smakiem.

Firma Roto Okna Dachowe z zakładem produkcyjnym w Lubartowie od 1994 roku oferuje inteligentne i przemyślane rozwiązania dla domów i mieszkań na poddaszu. Rocznie marka Roto produkuje aż 237 000 sztuk okien i 150 000 akcesoriów najwyższej jakości. Firma funkcjonuje w oparciu o japońską technikę zarządzania bazującą na modelu Toyoty (Toyota Production System) dostosowanym do wymogów Roto (RPS - Roto Production System).

Zdobywca certyfikatu „Marka Lubelskie” W DRZEWACH – kompleks apartamentów wyniesionych w korony sosen W DRZEWACH to kompleks apartamentów wyniesionych w korony sosen, jodeł i grabów porastających nałęczowskie wąwozy, gdzie Goście, spełniając swoje dziecięce marzenia o domku na drzewie, relaksują się w zgodzie z otaczającą przyrodą. Dzięki niepowtarzalnym okolicznościom, które udało się stworzyć, oferuje nie tylko usługi noclegowe najwyższej jakości, ale także edukujemy i promujemy piękno Lubelszczyzny.

Firma Łuksja Sp. z o.o. z siedzibą w Łazach  istnieje na rynku od ponad 66 lat i jest największym we wschodniej części Polski eksporterem odzieży. Nowoczesny park maszynowy wzbogacony o innowacyjne rozwiązania oraz wysoce wykwalifikowany personel sprawiają, że Łuksja kojarzy się z dobrą jakością, solidnością i nowoczesnością.  Właśnie dlatego wśród partnerów biznesowych firmy są znane światowe marki, takie jak Burberry , Max Mara , Marc Aurel a także Isabel Marant.

 

Marka Regionalna LUBELSKIE to pionierska inicjatywa w skali kraju, promująca gospodarcze walory Lubelszczyzny poprzez wspieranie rodzimych produktów i usług. 

 

Początki projektu sięgają 2007 roku, kiedy to został opracowany logotyp marki, który zarejestrowano jako znak towarowy LUBELSKIE. Jest on wyróżnieniem dla podmiotów gospodarczych i instytucji, które mogą poszczycić się wysokiej jakości, zdrowymi, ekologicznymi produktami i usługami. Koncepcja promocji obejmuje wspieranie produktów i usług, których wspólną cechą jest pochodzenie geograficzne i jakość ciesząca się uznaniem konsumentów. Atutem marki jest powszechność umożliwiająca przedsiębiorcom reprezentującym wszystkie branże uczestnictwo w procesie wzmacniania konkurencyjności regionu. Marka Regionalna LUBELSKIE po dwóch latach obecności na rynku regionalnym zdobywa znamiona marki pozytywnie kojarzonej i odbieranej wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Naszym celem jest promocja markowych produktów nie tylko w województwie lubelskim, ale także poza granicami regionu i kraju. 

O nadanie unikatowego znaku dla swoich produktów i usług, będącego gwarancją wysokiej jakości, mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy spełniają określone w regulaminie warunki i potwierdzą swój udział w projekcie poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego.

 

Niezbędne informacje znajdują się na stronie www.marka.lubelskie.pl

 

Markę LUBELSKIE przyznaje Kapituła powołana przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Laureaci mogą posługiwać się logotypem LUBELSKIE zamieszczając go na swoich produktach, na siedzibie firmy, na stronie internetowej, w folderach reklamowych czy też wykorzystując inne formy  komunikacji firmy z otoczeniem. Prawo posługiwania się znakiem towarowym przysługuje firmie w okresie dwóch lat z możliwością przedłużenia.

W dotychczasowych edycjach zastrzeżony znak Marki Regionalnej LUBELSKIE otrzymały produkty i usługi przedsiębiorstw uznawanych w regionie za profesjonalistów w swoich branżach:

♦ ZL Nałęczów Zdrój Spółka z o.o. S.K.A. - Marka Cisowianka jest liderem sprzedaży w segmencie wód mineralnych, a jeśli chodzi o cały rynek wód butelkowanych zajmuje pozycję wicelidera. Cisowianka butelkowana jest w nowoczesnym zakładzie położonym w Drzewcach koło Nałęczowa.  

♦ KM MAGNUM SP. z o. o. - promuje zdrowy styl życia i zdrowe odchudzanie na terenie całego kraju, jak również za granicą. Lubelskie stało się centrum walki z otyłością, a o osiągnięciach Polaków realizujących program Gaca System piszą media zagraniczne, ukazując unikalność i holistyczne podejście w ramach realizowanego procesu odchudzania  

♦ Fabryka Cukierków „Pszczółka" Sp. z o.o. - od 60 lat jest producentem karmelków twardych i nadziewanych, słodyczy znanych i cenionych od lat przez konsumentów w kraju i poza jego granicami. 

♦ Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "JANEX" Jan Ciupak,Leszek Ciupak Spółka Jawna - przedsiębiorstwo postawiło sobie jako cel produkcję wszystkich rodzajów kasz, doskonałych zarówno pod względem jakości, jak i smaku. Tradycyjne metody produkcji sięgające lat 60-tych sprawiły, że przedsiębiorstwo stało się liderem sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym.  

♦ Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie Sp. z o. o. - wyroby marki Parczew, są rozpoznawalne i cenione przez konsumentów. Ze względu na unikalny smak i wysoką  jakość były wielokrotnie nagradzane w konkursach i plebiscytach.

♦ OBST S.A. - wiodący producent płatków śniadaniowych i kształtowych produktów zbożowych oraz pieczywa chrupkiego. Jako jedyna na świecie OBST S.A. produkuje ekstrudowane Bread Chips - bezpośrednio ekspandowane, chrupiące kromeczki pszenne.  

♦ Spomlek -  produkty Spółdzielczej Mleczarni Spomlek można odnaleźć na półkach sklepowych w całej Polsce. Zachowując spółdzielczy charakter, Spomlek doskonale odnajduje się w warunkach gospodarki rynkowej. Przedsiębiorstwo postawiło sobie jako cel produkcję serów doskonałych zarówno pod względem jakości, jak i smaku.

♦ LUBSAD - jest jedną z najlepiej prosperujących grup producentów owoców, posiada w Motyczu nowoczesną logistyczna bazę umożliwiającą przechowywanie, schładzanie, sortowanie i pakowanie owoców. Udziały w Spółce posiada aż 120 producentów owoców. Spółka stawia na wysoką jakość. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz dbaniu o bezpieczeństwo zdrowotne konsumenta, LUBSAD jest doskonałą wizytówką naszego regionu.

♦ As-Babuni - oferuje niespotykany wachlarz produktów, które łączą tradycyjne smaki z najnowszymi technologiami wytwarzania. Makarony i Kasze firmowane logiem As-Babuni kojarzą się konsumentom z najwyższą jakością, o świadczą fenomenalne wyniki sprzedaży.

♦ MUSI - Spółdzielnia w Lublinie od lat służy wiedzą i doświadczeniem klientom, starając się ich zrozumieć i sprostać ich wymaganiom. Misją Spółdzielni jest prowadzenie działalności gospodarczej, która umożliwia rehabilitację zawodową, medyczną i społeczną zatrudnionych osób niepełnosprawnych.

♦ Lubelski Rynek Hurtowy S.A. w Elizówce Spółka mieszcząca się w Elizówce jest nowoczesnym rynkiem hurtowym, którego infrastruktura stwarza sprzedającym i kupującym optymalne warunki pracy. Nowoczesne rozwiązania wdrażane w celu zwiększenia jakości tradycyjnych produktów to misja Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce. 

♦ Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie - znana w całej Polsce dzięki markowym serkom „BIELUCH", funkcjonuje na rynku ponad 85 lat. W swej działalności doskonale łączy tradycję z nowoczesnością, stale podnosząc jakość produkcji i wprowadzając na rynek nowe wyroby. Potwierdzeniem najwyższej jakości są liczne laury przyznawane m.in. na Targach Mleczarskich „Mleko Expo".

♦ TEHAND sp. z o.o. w Lublinie - realizuje kompleksowo inwestycje w placówkach medycznych, laboratoriach i innych obiektach specjalistycznych. Opracowuje dla nich projekty architektoniczne i technologiczne, oferuje pełny zakres robót budowlanych i całkowite wyposażenie w sprzęt, aparaturę i meble.

♦ Zakład Mięsny „Wierzejki" J. M. Zdanowscy Spółka Jawna - zajmuje się ubojem, rozbiorem i sprzedażą mięsa oraz produkcją jego przetworów w postaci wędlin i wyrobów garmażeryjnych. „Wierzejki" to tradycyjne polskie wędliny o charakterystycznym wyglądzie i smaku, wytwarzane w oparciu o sprawdzone receptury cieszące się uznaniem konsumentów, wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach, m.in. „Mistrz Agroligi", „Polski Producent Żywności" oraz „Produkty najwyższej jakości w polskim przemyśle mięsnym".

♦ Stella Pack S.A. w Lubartowie - jeden z największych producentów worków na śmieci w  Europie oraz lider rynku produktów z mikrofibry i rękawic w Polsce. Spółka jest wyłącznym dystrybutorem na terenie kraju artykułów do czyszczenia amerykańskiej marki Casabella, a także absorbetek do prania Colour Catcher brytyjskiego koncernu Spotless Group.

♦ Markowicze S.A. Zakład Ceramiki Budowlanej - producent materiałów budowlanych (cegieł i pustaków ściennych, stropowych, wentylacyjnych) wytwarzanych z naturalnych surowców, pozyskiwanych z miejscowych złóż gliny. Wyroby ceramiczne zakładu, dysponującego nowoczesnym laboratorium, mają wysoką renomę na rynku.

♦ Przedsiębiorstwo Bednarskie "Pawłowianka" - firma kontynuuje znakomite tradycje pawłowskiego ośrodka bednarskiego, sięgające połowy XIX w. Produkuje beczki, antałki, kufy, kadzie i inne opakowania drewniane dla browarów, gorzelni, przetwórni owocowo-warzywnych oraz na potrzeby gospodarstw domowych. Wyroby sygnowane marką „Pawłowianka", zdobyły sobie uznanie na targach POLAGRA w Poznaniu i BIOFACH w Norymberdze.

♦ Herbapol Lublin S.A. - lider rynku produktów zielarskich, działający od ponad 60 lat. Surowce pozyskuje wyłącznie z czystych ekologicznie terenów Polski, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia, Bieszczad (z kontraktowanych i monitorowanych upraw oraz ze stanowisk naturalnych). Bogata oferta handlowa obejmuje wyroby spożywcze i farmaceutyczne - od herbat, soków i syropów owocowo-ziołowych przez zioła jednorodne oraz lecznicze mieszanki, po krople i syropy farmaceutyczne.

♦ OSM Krasnystaw - firma z blisko 100-letnią tradycją, jest największym producentem branży mleczarskiej w regionie. Ma trzy zakłady produkcyjne - w Krasnymstawie, Lublinie i Zamościu, współpracuje z blisko trzystoma dystrybutorami produktów nabiałowych w Polsce.

♦ Spółdzielnia Pszczelarska „APIS” w Lublinie - firma o bogatej, ponad 70-letniej tradycji. Lider krajowego i europejskiego rynku miodów pitnych, w tym wyrobów o tradycyjnej recepturze, wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spółdzielnia produkuje też miody pszczele.

♦ Chłodnia ZOMAR Oddział ZOMAR S.A. w Lublinie - w ciągu trzech lat Zomar skupił 35 tysięcy ton owoców i warzyw, a rolnikom - dostawcom surowca wypłacił ponad 40 mln złotych. 80 procent produkcji chłodni jest eksportowana głównie na rynki Unii Europejskiej, a także na rynki wschodnie (Rosja i Ukraina).

♦ POLSKONE Sp. z o.o. w Lublinie - jest producentem drzwi i okien drewnianych. Przez 17 lat działalności stała się jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej w Polsce.

♦ Uzdrowisko Nałęczów S.A. - jest przygotowane na przyjęcie jednocześnie blisko tysiąca kuracjuszy i zapewnienie pełnej i kompleksowej opieki medycznej. Na terenie Uzdrowiska znajduje się nowoczesny, w pełni wyposażony szpital kardiologiczny z oddziałem intensywnej opieki kardiologicznej oraz centrum wodnej rehabilitacji i rekreacji Spa Nałęczów.

♦ ICom Sp. z o.o. w Lublinie - firma, powstała w 1996 roku, jest liczącym się na rynku ogólnopolskim producentem i dystrybutorem znanej marki komputerów ICom®.

♦ PPH „REYPOL” - Rejmak Sp. j. w Janowcu - rodzinna spółka przetwórstwa rolno-spożywczego, powstała na przełomie 1991/1992 roku, oferująca produkty wytworzone z surowców ekologicznie czystych, pochodzących z terenów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

♦ Popielniccy G i P Popielnicki Sp. j. w Niemcach - firma rodzinna założona w 1997 roku. Opracowana i przez lata ulepszana technologia oraz naturalne, starannie dobierane składniki sprawiają, że produkowane w Niemcach makarony smakują tak, jak domowe, robione przez nasze babcie.

♦ Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A. - pierwsza firma produkująca łożyska w Polsce. Wraz z odmianami wytwarza około 1500 typonumerów łożysk w różnych grupach konstrukcyjnych dla odbiorców z całego świata.

♦ Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Zamościu - produkują mąki pszenne piekarnicze i rynkowe, kaszę mannę oraz otręby. Do ich wyrobu wykorzystuje się wysokiej jakości surowce, a wieloletnie doświadczenie połączone z modernizowaną bazą technologiczną, pozwala sprostać oczekiwaniom klientów zarówno na Lubelszczyźnie, jak i w innych regionach kraju.

♦ Perła – Browary Lubelskie S.A. – firma, zajmująca się produkcją i sprzedażą piwa, jest wizytówką przedsiębiorstw regionu środkowo-wschodniego. Jako firma regionalna aktywnie uczestniczy w życiu społecznym Lubelszczyzny. Cały proces warzenia odbywa się według wypróbowanej, tradycyjnej receptury, natomiast kontrola jakości sterowana jest przy użyciu najnowszych technologii komputerowych.

♦ Asseco Bussines Solutions SA – dostarcza wysokiej jakości rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw. Firma posiada kompleksową ofertę dla wszystkich branż i segmentów rynku. Rozwiązania Asseco BS zostały wdrożone już w ponad 66 tysiącach firm, uwzględniając ich specyfikę i preferowaną technologię.

♦ Perfekt - Lubelska Fabryka Okien – firma działająca od 1995 r. na rynku krajowym i zagranicznym, zajmująca się produkcją stolarki otworowej PCV i aluminium. Zgodnie z nazwą, firmę PERFEKT wyróżnia na rynku dobra jakość produktów i szybki czas realizacji zlecenia, co w połączeniu z profesjonalnym doradztwem technicznym i konkurencyjnymi cenami czyni ją wiarygodnym partnerem.

♦ Infinite Sp. z o.o. – firma oferująca zaawansowane narzędzia i usługi informatyczne dla przedsiębiorstw, specjalizująca się w strategicznych obszarach nowoczesnego biznesu takich jak elektroniczna wymiana danych EDI, czy nowoczesny marketing. Z rozwiązań i usług Infinite korzysta blisko 2500 przedsiębiorstw w sześciu krajach Europy.

♦ Buda Henryk - Wyrób i sprzedaż wafli – firma zajmująca się wyrobem wafli na podstawie wieloletniej tradycyjnej receptury, w oparciu o ekologiczne produkty. Firma cieszy się uznaniem i renomą w szerokim kręgu odbiorców.

 

 

Marka LUBELSKIE

♦ wspiera rozwój gospodarczy Lubelszczyzny poprzez aktywizację przedsiębiorców i przekazanie im dodatkowego narzędzia podnoszącego ich konkurencyjność

♦ promuje region poprzez podniesienie rangi markowych produktów w środowisku przedsiębiorców oraz klientów

♦ podnosi poziom popytu na produkty regionalne

♦ tworzy innowacyjny system wartościowania produktów i usług w oparciu o miejsce ich wytwarzania

♦ integruje system promocji gospodarczej regionu

♦ stanowi skuteczne narzędzia rozwoju eksportu poprzez wpływ na jakość produktów i usług oraz tworzy branżowe, rdzennie lubelskie sieci współpracy.

 

Cele Projektu Marki „Lubelskie” realizowane są poprzez kampanie informacyjno-promocyjne współfinansowane ze środków budżetu Unii Europejskiej.

 

Galeria
Tytuł galerii Kiermasz Wielkanocny 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 Herbapol - Lublin S.A.

 

 

Markowicze S.A.

 

 

 

       Przedsiębiorstwo Bednarskie "PAWŁOWIANKA" Zofia Rzepecka        

 Perła – Browary Lubelskie S.A.     Asseco Bussines Solutions SA     

Perfekt - Lubelska Fabryka Okien           Infinite Sp. z o.o.

   Buda Henryk - Wyrób i sprzedaż wafli         

         ICom Sp. z o.o.      Reypol     

   Popielniccy G i P Popielnicki Sp. j. w Niemcach       Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A.

  Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Zamościu         

 OSM Krasnystaw            Spółdzielnia Pszczelarska „APIS” w Lublinie      

Chłodnia Agram S.A. w Lublinie           POLSKONE Sp. z o.o. w Lublinie

   Uzdrowisko Nałęczów S.A.        

imgUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin, tel. 81 44 16 600, faks 81 44 16 602
Redakcja serwisu - Departament Promocji i Turystyki UMWL 
/ Informacje o plikach cookies /