img
30-04-2016
imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
zmień rozmiar czcionki A A A
img
Lubelskie Strona główna
img
img

Marka Regionalna Lubelskie po raz ósmy

Uroczysta gala wręczenia tych prestiżowych wyróżnień odbyła się 15 lutego w siedzibie Targów Lublin. Wyjątkowy charakter gali zapewnił Teatr Buffo wraz z Nataszą Urbańską. Na gali przyznano również honorowe tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego.
Certyfikaty Marki Regionalnej „Lubelskie" zdobyło w tym roku aż 6 producentów i przedsiębiorców prowadzących swą działalność w naszym regionie. Certyfikaty powędrowały do wytwórców smacznej i zdrowej żywności - Spółdzielni Mleczarskiej RYKI, Materne Polska Sp. z o.o.-  lidera przetwórstwa owocowego oraz Zakładu Mięsnego Wasąg . Logotyp Marki „Lubelskie" otrzymała także Meva Fashion S.A. - producent bielizny damskiej i konfekcji lekkiej,  BIOMED Lublin S.A.- wytwórnia surowic i szczepionek oraz Uroczysko Zaborek - pensjonat o wyjątkowym klimacie. 

Marka Regionalna LUBELSKIE to pionierska inicjatywa w skali kraju, promująca gospodarcze walory Lubelszczyzny poprzez wspieranie rodzimych produktów i usług. 

Początki projektu sięgają 2007 roku, kiedy to został opracowany logotyp marki, który zarejestrowano jako znak towarowy LUBELSKIE. Jest on wyróżnieniem dla podmiotów gospodarczych i instytucji, które mogą poszczycić się wysokiej jakości, zdrowymi, ekologicznymi produktami i usługami. Koncepcja promocji obejmuje wspieranie produktów i usług, których wspólną cechą jest pochodzenie geograficzne i jakość ciesząca się uznaniem konsumentów. Atutem marki jest powszechność umożliwiająca przedsiębiorcom reprezentującym wszystkie branże uczestnictwo w procesie wzmacniania konkurencyjności regionu. Marka Regionalna LUBELSKIE po dwóch latach obecności na rynku regionalnym zdobywa znamiona marki pozytywnie kojarzonej i odbieranej wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Naszym celem jest promocja markowych produktów nie tylko w województwie lubelskim, ale także poza granicami regionu i kraju. 

O nadanie unikatowego znaku dla swoich produktów i usług, będącego gwarancją wysokiej jakości, mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy spełniają określone w regulaminie warunki i potwierdzą swój udział w projekcie poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego.

 

Niezbędne informacje znajdują się na stronie www.marka.lubelskie.pl

 

Markę LUBELSKIE przyznaje Kapituła powołana przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Laureaci mogą posługiwać się logotypem LUBELSKIE zamieszczając go na swoich produktach, na siedzibie firmy, na stronie internetowej, w folderach reklamowych czy też wykorzystując inne formy  komunikacji firmy z otoczeniem. Prawo posługiwania się znakiem towarowym przysługuje firmie w okresie dwóch lat z możliwością przedłużenia.

W dotychczasowych edycjach zastrzeżony znak Marki Regionalnej LUBELSKIE otrzymały produkty i usługi przedsiębiorstw uznawanych w regionie za profesjonalistów w swoich branżach:

♦ ZL Nałęczów Zdrój Spółka z o.o. S.K.A. - Marka Cisowianka jest liderem sprzedaży w segmencie wód mineralnych, a jeśli chodzi o cały rynek wód butelkowanych zajmuje pozycję wicelidera. Cisowianka butelkowana jest w nowoczesnym zakładzie położonym w Drzewcach koło Nałęczowa.  

♦ KM MAGNUM SP. z o. o. - promuje zdrowy styl życia i zdrowe odchudzanie na terenie całego kraju, jak również za granicą. Lubelskie stało się centrum walki z otyłością, a o osiągnięciach Polaków realizujących program Gaca System piszą media zagraniczne, ukazując unikalność i holistyczne podejście w ramach realizowanego procesu odchudzania  

♦ Fabryka Cukierków „Pszczółka" Sp. z o.o. - od 60 lat jest producentem karmelków twardych i nadziewanych, słodyczy znanych i cenionych od lat przez konsumentów w kraju i poza jego granicami. 

♦ Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "JANEX" Jan Ciupak,Leszek Ciupak Spółka Jawna - przedsiębiorstwo postawiło sobie jako cel produkcję wszystkich rodzajów kasz, doskonałych zarówno pod względem jakości, jak i smaku. Tradycyjne metody produkcji sięgające lat 60-tych sprawiły, że przedsiębiorstwo stało się liderem sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym.  

♦ Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie Sp. z o. o. - wyroby marki Parczew, są rozpoznawalne i cenione przez konsumentów. Ze względu na unikalny smak i wysoką  jakość były wielokrotnie nagradzane w konkursach i plebiscytach.

♦ OBST S.A. - wiodący producent płatków śniadaniowych i kształtowych produktów zbożowych oraz pieczywa chrupkiego. Jako jedyna na świecie OBST S.A. produkuje ekstrudowane Bread Chips - bezpośrednio ekspandowane, chrupiące kromeczki pszenne.  

♦ Spomlek -  produkty Spółdzielczej Mleczarni Spomlek można odnaleźć na półkach sklepowych w całej Polsce. Zachowując spółdzielczy charakter, Spomlek doskonale odnajduje się w warunkach gospodarki rynkowej. Przedsiębiorstwo postawiło sobie jako cel produkcję serów doskonałych zarówno pod względem jakości, jak i smaku.

♦ LUBSAD - jest jedną z najlepiej prosperujących grup producentów owoców, posiada w Motyczu nowoczesną logistyczna bazę umożliwiającą przechowywanie, schładzanie, sortowanie i pakowanie owoców. Udziały w Spółce posiada aż 120 producentów owoców. Spółka stawia na wysoką jakość. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz dbaniu o bezpieczeństwo zdrowotne konsumenta, LUBSAD jest doskonałą wizytówką naszego regionu.

♦ As-Babuni - oferuje niespotykany wachlarz produktów, które łączą tradycyjne smaki z najnowszymi technologiami wytwarzania. Makarony i Kasze firmowane logiem As-Babuni kojarzą się konsumentom z najwyższą jakością, o świadczą fenomenalne wyniki sprzedaży.

♦ MUSI - Spółdzielnia w Lublinie od lat służy wiedzą i doświadczeniem klientom, starając się ich zrozumieć i sprostać ich wymaganiom. Misją Spółdzielni jest prowadzenie działalności gospodarczej, która umożliwia rehabilitację zawodową, medyczną i społeczną zatrudnionych osób niepełnosprawnych.

♦ Lubelski Rynek Hurtowy S.A. w Elizówce Spółka mieszcząca się w Elizówce jest nowoczesnym rynkiem hurtowym, którego infrastruktura stwarza sprzedającym i kupującym optymalne warunki pracy. Nowoczesne rozwiązania wdrażane w celu zwiększenia jakości tradycyjnych produktów to misja Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce. 

♦ Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie - znana w całej Polsce dzięki markowym serkom „BIELUCH", funkcjonuje na rynku ponad 85 lat. W swej działalności doskonale łączy tradycję z nowoczesnością, stale podnosząc jakość produkcji i wprowadzając na rynek nowe wyroby. Potwierdzeniem najwyższej jakości są liczne laury przyznawane m.in. na Targach Mleczarskich „Mleko Expo".

♦ TEHAND sp. z o.o. w Lublinie - realizuje kompleksowo inwestycje w placówkach medycznych, laboratoriach i innych obiektach specjalistycznych. Opracowuje dla nich projekty architektoniczne i technologiczne, oferuje pełny zakres robót budowlanych i całkowite wyposażenie w sprzęt, aparaturę i meble.

♦ Zakład Mięsny „Wierzejki" J. M. Zdanowscy Spółka Jawna - zajmuje się ubojem, rozbiorem i sprzedażą mięsa oraz produkcją jego przetworów w postaci wędlin i wyrobów garmażeryjnych. „Wierzejki" to tradycyjne polskie wędliny o charakterystycznym wyglądzie i smaku, wytwarzane w oparciu o sprawdzone receptury cieszące się uznaniem konsumentów, wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach, m.in. „Mistrz Agroligi", „Polski Producent Żywności" oraz „Produkty najwyższej jakości w polskim przemyśle mięsnym".

♦ Stella Pack S.A. w Lubartowie - jeden z największych producentów worków na śmieci w  Europie oraz lider rynku produktów z mikrofibry i rękawic w Polsce. Spółka jest wyłącznym dystrybutorem na terenie kraju artykułów do czyszczenia amerykańskiej marki Casabella, a także absorbetek do prania Colour Catcher brytyjskiego koncernu Spotless Group.

♦ Markowicze S.A. Zakład Ceramiki Budowlanej - producent materiałów budowlanych (cegieł i pustaków ściennych, stropowych, wentylacyjnych) wytwarzanych z naturalnych surowców, pozyskiwanych z miejscowych złóż gliny. Wyroby ceramiczne zakładu, dysponującego nowoczesnym laboratorium, mają wysoką renomę na rynku.

♦ Przedsiębiorstwo Bednarskie "Pawłowianka" - firma kontynuuje znakomite tradycje pawłowskiego ośrodka bednarskiego, sięgające połowy XIX w. Produkuje beczki, antałki, kufy, kadzie i inne opakowania drewniane dla browarów, gorzelni, przetwórni owocowo-warzywnych oraz na potrzeby gospodarstw domowych. Wyroby sygnowane marką „Pawłowianka", zdobyły sobie uznanie na targach POLAGRA w Poznaniu i BIOFACH w Norymberdze.

♦ Herbapol Lublin S.A. - lider rynku produktów zielarskich, działający od ponad 60 lat. Surowce pozyskuje wyłącznie z czystych ekologicznie terenów Polski, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia, Bieszczad (z kontraktowanych i monitorowanych upraw oraz ze stanowisk naturalnych). Bogata oferta handlowa obejmuje wyroby spożywcze i farmaceutyczne - od herbat, soków i syropów owocowo-ziołowych przez zioła jednorodne oraz lecznicze mieszanki, po krople i syropy farmaceutyczne.

♦ OSM Krasnystaw - firma z blisko 100-letnią tradycją, jest największym producentem branży mleczarskiej w regionie. Ma trzy zakłady produkcyjne - w Krasnymstawie, Lublinie i Zamościu, współpracuje z blisko trzystoma dystrybutorami produktów nabiałowych w Polsce.

♦ Spółdzielnia Pszczelarska „APIS” w Lublinie - firma o bogatej, ponad 70-letniej tradycji. Lider krajowego i europejskiego rynku miodów pitnych, w tym wyrobów o tradycyjnej recepturze, wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spółdzielnia produkuje też miody pszczele.

♦ Chłodnia ZOMAR Oddział ZOMAR S.A. w Lublinie - w ciągu trzech lat Zomar skupił 35 tysięcy ton owoców i warzyw, a rolnikom - dostawcom surowca wypłacił ponad 40 mln złotych. 80 procent produkcji chłodni jest eksportowana głównie na rynki Unii Europejskiej, a także na rynki wschodnie (Rosja i Ukraina).

♦ POLSKONE Sp. z o.o. w Lublinie - jest producentem drzwi i okien drewnianych. Przez 17 lat działalności stała się jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej w Polsce.

♦ Uzdrowisko Nałęczów S.A. - jest przygotowane na przyjęcie jednocześnie blisko tysiąca kuracjuszy i zapewnienie pełnej i kompleksowej opieki medycznej. Na terenie Uzdrowiska znajduje się nowoczesny, w pełni wyposażony szpital kardiologiczny z oddziałem intensywnej opieki kardiologicznej oraz centrum wodnej rehabilitacji i rekreacji Spa Nałęczów.

♦ ICom Sp. z o.o. w Lublinie - firma, powstała w 1996 roku, jest liczącym się na rynku ogólnopolskim producentem i dystrybutorem znanej marki komputerów ICom®.

♦ PPH „REYPOL” - Rejmak Sp. j. w Janowcu - rodzinna spółka przetwórstwa rolno-spożywczego, powstała na przełomie 1991/1992 roku, oferująca produkty wytworzone z surowców ekologicznie czystych, pochodzących z terenów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

♦ Popielniccy G i P Popielnicki Sp. j. w Niemcach - firma rodzinna założona w 1997 roku. Opracowana i przez lata ulepszana technologia oraz naturalne, starannie dobierane składniki sprawiają, że produkowane w Niemcach makarony smakują tak, jak domowe, robione przez nasze babcie.

♦ Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A. - pierwsza firma produkująca łożyska w Polsce. Wraz z odmianami wytwarza około 1500 typonumerów łożysk w różnych grupach konstrukcyjnych dla odbiorców z całego świata.

♦ Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Zamościu - produkują mąki pszenne piekarnicze i rynkowe, kaszę mannę oraz otręby. Do ich wyrobu wykorzystuje się wysokiej jakości surowce, a wieloletnie doświadczenie połączone z modernizowaną bazą technologiczną, pozwala sprostać oczekiwaniom klientów zarówno na Lubelszczyźnie, jak i w innych regionach kraju.

♦ Perła – Browary Lubelskie S.A. – firma, zajmująca się produkcją i sprzedażą piwa, jest wizytówką przedsiębiorstw regionu środkowo-wschodniego. Jako firma regionalna aktywnie uczestniczy w życiu społecznym Lubelszczyzny. Cały proces warzenia odbywa się według wypróbowanej, tradycyjnej receptury, natomiast kontrola jakości sterowana jest przy użyciu najnowszych technologii komputerowych.

♦ Asseco Bussines Solutions SA – dostarcza wysokiej jakości rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw. Firma posiada kompleksową ofertę dla wszystkich branż i segmentów rynku. Rozwiązania Asseco BS zostały wdrożone już w ponad 66 tysiącach firm, uwzględniając ich specyfikę i preferowaną technologię.

♦ Perfekt - Lubelska Fabryka Okien – firma działająca od 1995 r. na rynku krajowym i zagranicznym, zajmująca się produkcją stolarki otworowej PCV i aluminium. Zgodnie z nazwą, firmę PERFEKT wyróżnia na rynku dobra jakość produktów i szybki czas realizacji zlecenia, co w połączeniu z profesjonalnym doradztwem technicznym i konkurencyjnymi cenami czyni ją wiarygodnym partnerem.

♦ Infinite Sp. z o.o. – firma oferująca zaawansowane narzędzia i usługi informatyczne dla przedsiębiorstw, specjalizująca się w strategicznych obszarach nowoczesnego biznesu takich jak elektroniczna wymiana danych EDI, czy nowoczesny marketing. Z rozwiązań i usług Infinite korzysta blisko 2500 przedsiębiorstw w sześciu krajach Europy.

♦ Buda Henryk - Wyrób i sprzedaż wafli – firma zajmująca się wyrobem wafli na podstawie wieloletniej tradycyjnej receptury, w oparciu o ekologiczne produkty. Firma cieszy się uznaniem i renomą w szerokim kręgu odbiorców.

 

Marka LUBELSKIE

♦ wspiera rozwój gospodarczy Lubelszczyzny poprzez aktywizację przedsiębiorców i przekazanie im dodatkowego narzędzia podnoszącego ich konkurencyjność

♦ promuje region poprzez podniesienie rangi markowych produktów w środowisku przedsiębiorców oraz klientów

♦ podnosi poziom popytu na produkty regionalne

♦ tworzy innowacyjny system wartościowania produktów i usług w oparciu o miejsce ich wytwarzania

♦ integruje system promocji gospodarczej regionu

♦ stanowi skuteczne narzędzia rozwoju eksportu poprzez wpływ na jakość produktów i usług oraz tworzy branżowe, rdzennie lubelskie sieci współpracy.

 

Cele Projektu Marki „Lubelskie” realizowane są poprzez kampanie informacyjno-promocyjne współfinansowane ze środków budżetu Unii Europejskiej.

Galeria
Tytuł galerii Kiermasz Wielkanocny 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

   
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 Herbapol - Lublin S.A.     Markowicze S.A.  

       Przedsiębiorstwo Bednarskie "PAWŁOWIANKA" Zofia Rzepecka        

 Perła – Browary Lubelskie S.A.     Asseco Bussines Solutions SA     

Perfekt - Lubelska Fabryka Okien           Infinite Sp. z o.o.

   Buda Henryk - Wyrób i sprzedaż wafli         

         ICom Sp. z o.o.      Reypol     

   Popielniccy G i P Popielnicki Sp. j. w Niemcach       Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A.

  Zamojskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Zamościu         

 OSM Krasnystaw            Spółdzielnia Pszczelarska „APIS” w Lublinie      

Chłodnia Agram S.A. w Lublinie           POLSKONE Sp. z o.o. w Lublinie

   Uzdrowisko Nałęczów S.A.        

imgUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin, tel. 81 44 16 600, faks 81 44 16 602
Redakcja serwisu - Departament Promocji i Turystyki UMWL 
/ Informacje o plikach cookies /