Ambasadorzy Województwa Lubelskiego 2016:

  • Ambasadorkami Województwa Lubelskiego w kategorii „osoba” zostały Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna Zawodniczki kolarskiego Klubu Tandemowego „Hetman Lublin”, zdobywczynie złotego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Wielokrotne Mistrzynie Polski, a w 2015 r. Mistrzynie Świata.
  • Zdobywcą statuetki w kategorii „firma” została AMBRA S.A jako największy w kraju producent, importer i dystrybutor win. Właściciel marek: Cin&Cin, Dorato, El Sol, Fresco, Pliska, Piccolo czy najpopularniejszego w kraju – CYDRU LUBELSKIEGO.
  • W kategorii „instytucja” tytuł otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Jest to placówka o wieloletniej tradycji i znaczącym dorobku naukowym. Największy szpital pediatryczny w województwie lubelskim, jeden z najnowocześniejszych szpitali dziecięcych w Polsce, świadczący wysokospecjalistyczne procedury medyczne.
  • Specjalną statuetkę z okazji 700 lat Lublina otrzymało miasto Lublin, jako kulturalna stolica Polski. Co roku setki tysięcy mieszkańców oraz turystów uczestniczą w ponad tysiącu wydarzeń kulturalnych. Lublin to jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast. Zrealizowane w ostatnich latach inwestycje przywróciły mu należną pozycję lidera Polski Wschodniej. W ostatnich 6 latach na inwestycje w stolicy województwa trafiła rekordowa kwota ponad 3 mld zł.