Wakacje w Kozłówce

Wakacje w pełni, ale Muzeum Zamoyskich w Kozłówce ani na chwile nie zwalnia tempa. Sierpień zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Dla fanów aktywności – nordic walking i gry zespołowe, dla miłośników sztuki – wystawy stałe i czasowe, dla pasjonatów muzyki – koncerty okolicznościowe. Pamiętajmy, że w sierpniu zwiedzamy pałac zupełnie za darmo w każdy wtorek!

  • 11 sierpnia odbędzie się II edycja Sportowej Kozłówki. Jest to rodzinny piknik bogaty w gry i zabawy ruchowe, wyścigi przełajowe dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami, spacer nordic walking po kozłowieckich ogrodach w towarzystwie Dyrektor Muzeum Anny Fic – Lazor, spotkanie z dietetykiem oraz zajęcia z zawodniczkami MKS Lublin. Przez cały dzień dostępna będzie strefa ruchu z boiskiem do gry w piłkę nożną i bule. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Sponsorami imprezy jest Starostwo Powiatowe w Lubartowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Kiedy i gdzie? 11.08.2018 r., ogrody Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, godz.10.00-15.00.
  • 15 sierpnia w pałacowej kaplicy będzie miał miejsce koncert okolicznościowy, wpisujący się w ogólnopolskie Obchody Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski i promujący wystawę czasową w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce „Historia pisana życiorysami…”. Soliści Operetki Śląskiej – Ewa Mierzyńska (sopran) i Andrzej Smogór (baryton), wykonają popularne i arie i duety, w tym „Arię księdza Robaka”, „Arię Carewicza”, „Duet Masza Iwan”. Gdzie i kiedy? 15.08.2018 r., kaplica pałacowa Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, godz.17.00. Ilość miejsc ograniczona.
  • 17 sierpnia odbędzie się otwarcie autorskiej wystawy Anny Fic-Lazor, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, „Widok z okna” – „Technika Anny Fic-Lazor i jej rozwój to nieustanne podglądanie i uczenie się od mistrzów. Po pierwsze Rembrandt – zobaczony po raz pierwszy na żywo „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” – jeden z sześciu znanych pejzażów mistrza – malarka wspomina jednym słowem – „odleciałam”. Bogactwo faktur, głębia, światło, odwaga impastów, wspaniałe żółcie. Wielka lekcja. Ale też Turner – geniusz malowania stanów powietrza: mgieł, dymów, wszystkiego, co zjawiskowe i nieuchwytne, czyli istoty malarstwa. Zapytana z kolei o Maneta i jego słynne czernie, potwierdza bliskość i podziw” – Katarzyna Rzehak, historyk sztuki, krytyk, czerwiec 2018. Gdzie i kiedy? 17.08.2018 r., Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, godz. 18:00.

Cały czas dostępne są dla zwiedzających 3 wystawy czasowe: „Cień Czasu”, „Ziemiaństwo w walce o Niepodległą”, „Śladami Marszałka Mannerheima”.

galeriaGALERIA