Nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego

Kolarki olimpijskie Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie i firma Ambra to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Specjalne wyróżnienie z okazji 700 lat Lublina otrzymało Miasto Lublin. Statuetkę odebrał prezydent Krzysztof Żuk. Galę, która odbyła się w Centrum Spotkania Kultur, uświetnił występ Kayah i Katarzyny Nosowskiej.

 

– Ostatnio coraz częściej przychodzi mi do głowy przekleństwo chińskie: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Pod wieloma względami te ciekawe czasy właśnie nastały. Nie mam wątpliwości, że swój czas przez ostatnie dekady właściwie wykorzystuje Województwo Lubelskie. Dzięki czasowi z jednej strony pamiętamy o przeszłości, a drugiej – patrzymy w przyszłość. Tę przyszłość naszego województwa budują także ludzie i instytucje, dla których dziś tutaj jesteśmy. Tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznajemy od 1999 roku, nasz konkurs osiągnął więc pełnoletność. Dorastał obcując z wybitnymi postaciami świata nauki, kultury, biznesu, sportu. Miał szanse obserwować najlepszych. Wielu z nich jest w tej chwili z nami – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

  • Ambasadorkami Województwa Lubelskiego w kategorii „osoba” zostały Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna Zawodniczki kolarskiego Klubu Tandemowego „Hetman Lublin”, zdobywczynie złotego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Wielokrotne Mistrzynie Polski, a w 2015 r. Mistrzynie Świata.
  • Zdobywcą statuetki w kategorii „firma” została AMBRA S.A jako największy w kraju producent, importer i dystrybutor win. Właściciel marek: Cin&Cin, Dorato, El Sol, Fresco, Pliska, Piccolo czy najpopularniejszego w kraju – CYDRU LUBELSKIEGO.
  • W kategorii „instytucja” tytuł otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Jest to placówka o wieloletniej tradycji i znaczącym dorobku naukowym. Największy szpital pediatryczny w województwie lubelskim, jeden z najnowocześniejszych szpitali dziecięcych w Polsce, świadczący wysokospecjalistyczne procedury medyczne.
  • Specjalną statuetkę z okazji 700 lat Lublina otrzymało miasto Lublin, jako kulturalna stolica Polski. Co roku setki tysięcy mieszkańców oraz turystów uczestniczą w ponad tysiącu wydarzeń kulturalnych. Lublin to jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast. Zrealizowane w ostatnich latach inwestycje przywróciły mu należną pozycję lidera Polski Wschodniej. W ostatnich 6 latach na inwestycje w stolicy województwa trafiła rekordowa kwota ponad 3 mld zł.

 

Tytuł i statuetka „Ambasadora Województwa Lubelskiego” przyznawane są od 1999 roku w trzech kategoriach: osoba, instytucja oraz firma. Zaszczytny tytuł otrzymują ci, którzy poprzez swoją działalność w szczególny sposób przyczyniają się do promocji regionu i budowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w kraju, jak i za granicą. Dotychczas w XVIII edycjach wyróżniono w ten sposób wiele osób, instytucji i firm reprezentujących Lubelszczyznę.

 

galeriaGALERIA