Na ryby do Stężycy!

Nie tylko wędkarze, ale i amatorzy rybnych przysmaków poczują się w Stężycy jak przysłowiowa ryba w wodzie. Nic dziwnego, wszak już 5 sierpnia odbędzie się tu druga edycja festiwalu „W krainie lubelskich ryb”, który z sukcesem pretenduje do miana sztandarowych wydarzeń promocyjnych województwa lubelskiego. Bo trzeba wiedzieć, że ryby to autentyczna wizytówka naszego regionu – największego producenta karpi w Polsce! W Stężycy ryby będą pod każdą postacią – gotowane, smażone, grillowane i wędzone.

W trakcie wydarzenia poznają Państwo najlepsze potrawy przygotowane z wykorzystaniem ryb słodkowodnych, z których wiele będzie można spróbować. Gwoździem kulinarnej części programu będą pokazy filetowania i grillowania ryb oraz gotowania zupy rybnej. Co ciekawe, w rolę kucharza wcieli się m.in. wicemarszałek województwa Grzegorz Kapusta.

Na terenie Wyspy Wisła w Stężycy odbędą się także zawody wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego, Turniej Sołtysów Powiatu Ryckiego i turniej w grillowaniu ryb. Oprawę muzyczną festiwalu zapewnią lokalne zespoły, a także gość specjalny – zespół AMBITUS BAND, który przeniesie nas w świat niezapomnianych piosenek Seweryna Krajewskiego.  Na zakończenie zaprosimy Państwa na zabawę taneczną.

Inicjatorem święta ryb jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, któremu w organizacji festiwalu pomagają: Starostwo Powiatowe w Rykach, Urząd Gminy w Stężycy, Towarzystwo Przyjaciół Stężycy, a także Polski Związek Wędkarski Okręg Lublin, Gospodarstwo Rybackie „Bełżec” oraz lokalne grupy rybackie.

do-pobraniaDO POBRANIA

galeriaGALERIA