Projekt CIVEEL już na półmetku!

W Czeladnej, znajdującej się niedaleko Ostrawy (stolicy Kraju Morawsko-Śląskiego), odbyło się drugie spotkanie koordynatorów projektu CIVEEL w skład, których wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Kraju Morawsko-Śląskiego i Regionu Grand Est. Do kluczowych tematów spotkania należało podsumowanie dotychczasowych mobilności nauczycieli, przygotowanie zbliżających się mobilności uczniów, raport okresowy projektu oraz perspektywy współpracy po zakończeniu projektu.

W dniach 4-6 czerwca br. przedstawiciele Województwa Lubelskiego, Regionu Grand Est z Francji oraz Kraju Morawsko-Śląskiego z Czech podsumowali zadania zrealizowane w pierwszej części projektu CIVEEL, czyli mobilności nauczycieli ze szkół partnerskich projektu. Od listopada 2017 do kwietnia 2018 nauczyciele z 12 szkół z Polski, Francji i Czech wymienili się doświadczeniami z zakresu kształcenia zawodowego oraz zobaczyli jak wygląda infrastruktura, współpraca z biznesem oraz system edukacji zawodowej w szkołach partnerskich. Kolejną częścią projektu jest mobilności uczniów. Pierwszy etap został zaplanowany już na początek października br. i odbędzie się we Francji i w Czechach.

CIVEEL to skrót od angielskiego Cooperation in vocational training for European labour market czyli Współpraca w zakresie kształcenia zawodowego na rzecz europejskiego rynku pracy. Dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w wysokości blisko 160 tys. EUR uczniowie i nauczyciele szkół zawodowych z regionów biorących udział w projekcie uzyskali możliwość nawiązania nowych kontaktów z zagranicznymi szkołami o zbliżonym profilu oraz odbycia krótkich mobilności. W projekcie biorą udział następujące szkoły zawodowe kształcące w profilu hotelarskim, chemicznym, transportowym oraz rolniczym: Zespół Szkol Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie, Zespół Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim, Zespół Szkol Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, EPLEFPA de la Meuse, Lycée Professionnel Alain-Fournier, Lycée professionnel René Cassin, LPO Lavoisier, Stredni skola technicka a dopravni, prispevkova organizace, Stredni prumyslova skola chemicka akademika Heyrovskeho, Ostrava, prispevkova organizace, Masarykova stredni skola zemedelska a Vyssi odborna skola prispevkova organizace, Hotelova skola Frenstat pod Radhostem, prispevkova organizace. Projekt jest finansowany jest ze środków programu ERASMUS +.

Więcej informacji o projekcie tutaj.

galeriaGALERIA